jar v parku miniatur m1. apríla sa prvýkrát otvoria brány Parku miniatúr v tomto roku! Krásne jarné počasie priam volá na výlety a vychádzky do okolia.

A jedno z miest, kde je možné príjemne stráviť nielen tento víkend, je aj náš Park miniatúr. Po zime sme odokryli a zreparovali zazimované hrady, na hrade Jelšava sa kompletne vymenili strechy.

hrad sebes

Najväčším lákadlom je určite osadenie nového, v poradí už 69. modelu hradu. Je to dobová rekonštrukcia hradu Šebeš, ktorého originálna zrúcanina sa nachádza nad obcou Podhradík pri Prešove. Od minulého leta pracujeme na modeli Bratislavského hradu. Od zajtra budete môcť porovnať, kam pokročili práce na monumentálnom modeli a sledovať ako budú ďalšie objekty pribúdať.

ceresna

Nielen pre zamilovaných máme teraz v našom parku milý prírodný úkaz. Krásne nám zakvitla okrasná miničerešňa a tak si zaľúbenci môžu už teraz dať povestný bozk, tentoraz nad čerešňou. A urobiť si pritom originálnu selfie. V prebúdzajúcej sa jari nám už kvitnú aj prvosienky, fialky a začínajú kvitnúť poniklece!

poniklec

Pre deti je určená informácia, že v našej minifarme sa baranovi Brunovi a ovci Eve narodila čierna ovečka Charlotka. Hoci má len pár dní, behá ako malý kamzík...

Môžete s nami absolvovať jeden RETRO týždeň! Nakoľko finišujeme s prestavbami našich kontajnerov s cieľom zväčšiť priestory predajne a rozšíriť ju pre Vás o ďalšie služby, predaj vstupeniek a suvenírov sa na chvíľu presunul do vonkajšieho priestoru pred našu drevenú búdku. Tak si naši verní pravidelní návštevníci pripomenú spolu s nami, ako sme fungovali pred 5 rokmi.

Tešíme sa na Vašu návštevu a prajeme Vám príjemnú prehliadku našich momentálne 69 modelov, expozície drevorezieb na tému diela spisovateľa Joža Nižnánskeho!

plastika romanu joza niznianskeho

Odteraz bude Park miniatúr otvorený denne, okrem pondelka, od 9 – 17 hodiny, v letných mesiacoch júl a august okrem pondelka denne od 9 – 19 hodiny.