Začala sa hlavná letná sezóna V Parku miniatúr! Pozývame Vás pozrieť si 65 modelov, prevažne hradov, v našej expozícii. Tento týždeň pribudne už 66. model - rodný dom Jozefa Ľudovíta Holubyho z Lubiny v časti „Rodné domy významných slovenských osobností“.

Cez víkend 2. a 3. júla 2016, počas pripravovaného podujatia, ožijú významné feudálne osobnosti z okolitých hradov v Parku miniatúr. Z Čachtického hradu k nám zavíta povestná Alžbeta Bátoriová, aby nám priblížila svoj životný príbeh. Mladé dievčatá sa nemusia báť, už dávno im neubližuje. Dorazí aj rytier z hradu Tematín – veliteľ osobnej gardy Mikuláša Berčéniho, ktorý sa na hrade narodil. Vojvoda Stibor z Beckovského hradu sa preslávil okrem bojového umenia aj mnohými poľovačkami. Zo svojej družiny k nám vyšle lukostrelca, ktorý Vás naučí presne strieľať z luku. V tomto roku uplynie 400 rokov od smrti grófa Juraja Turza a preto sa rozhodol udeliť návštevníkom dejinnú listinu. A možno príde aj Matúš Čák Trenčiansky.

Feudálne osobnosti si prinesú aj pečate svojich hradov. Všetci držitelia Pasov Matúšovho kráľovstva zbystrite pozornosť, výnimočne môžete získať okrem pečiatok Parku miniatúr aj ďalších 5 hradných panstiev! A tí, čo pas ešte nemajú, si ho môžu zakúpiť a pokračovať s ním v prázdninovom putovaní po slovenských hradoch.
Počas víkendu budú spustené aj letné prázdninové súťaže v Parku miniatúr. Návštevníci dostanú na pokladni „Pátrací lístok“ a zapoja sa do Letnej pátračky. Budú riešiť drobné úlohy a odpovedať na niekoľko otázok. Vyplnený lístok potom vhodia do krabičky v predajni suvenírov.

Využite tiež možnosť zapojiť sa do vedomostnej súťaže „Poznávame slovenské hrady“. Súťažný lístok si budete môcť zobrať buď priamo v Parku miniatúr, alebo stiahnuť si ho z internetovej stránky. Výhercovia oboch súťaží budú vyžrebovaní v prvom augustovom a septembrovom týždni. Bližšie podrobnosti k súťažiam budú uverejnené na web stránke Parku miniatúr (www.parkminiatur.sk) alebo fcb-stránke https://www.facebook.com/Park.miniatur.Podolie.

vikend feudalnych osobnosti